Największe błędy popełniane przy zakupie oleju opałowego

Przy zakupie oleju opałowego istnieje wiele możliwości popełnienia błędów. Dzieje się tak dlatego, że ten rodzaj paliwa nie jest tak powszechnie stosowany jak gaz ziemny czy propan. Dla większości ludzi jedynym przypadkiem zakupu oleju opałowego jest wynajęcie starej nieruchomości, która została przekształcona w mieszkanie. Z drugiej strony, ci, którzy posiadają swój dom i korzystali z gazu ziemnego lub propanu, prawdopodobnie nigdy wcześniej nie musieli kupować oleju opałowego. Oznacza to, że wiele osób kupujących nowe źródło ciepła nie wie, czego szukać, jakie pytania zadawać, a nawet gdzie kupić olej opałowy.

Napełnianie zbiornika za jednym razem

Jednym z błędów, które wiele osób popełnia, jest napełnianie ich zbiornika wszystkie na raz. Kiedy wynajmujesz nieruchomość, która używa oleju opałowego, będziesz miał zainstalowany zbiornik na swojej nieruchomości. Kiedy zbiornik jest pełny, dzwonisz do dostawcy, a oni przyjdą i odbiorą olej. Są dwa problemy z tym podejściem.

  • Po pierwsze, opłata jest zazwyczaj pobierana za ilość oleju w zbiorniku, a nie za ilość pobraną. Jeśli więc zbiornik jest pełny i musisz czekać na jego opróżnienie, możesz utknąć na kilka tygodni. Jeśli wynajmujesz nieruchomość, która używa oleju opałowego, możesz nie mieć kontroli nad tym, kiedy zbiornik jest opróżniany. Będziesz musiał czekać na właściciela, aby to zrobić. Możesz nawet nie wiedzieć, kiedy zbiornik jest pełny, ponieważ te zbiorniki są często pod ziemią.
  • Inną kwestią związaną z napełnianiem zbiornika na raz jest to, że wielu dostawców nie przyjdzie po niego, dopóki nie będzie on co najmniej w połowie pełny. Jeśli miałeś wynająć nieruchomość w środku zimy, być może będziesz musiał czekać kilka dni na dostarczenie oleju, a następnie więcej dni na jego umieszczenie w zbiorniku. Pozytywnym aspektem jest to, że prawdopodobnie zaoszczędzisz pieniądze napełniając zbiornik powoli. Dostawcy oleju opałowego Warszawa pobierają więcej za napełnienie zbiornika, który jest mniej niż w połowie pełny, niż za napełnienie pełnego zbiornika. Tak więc, chociaż stracisz czas, możesz zaoszczędzić pieniądze.

Nie pytając o porównanie cen

Zanim podpiszesz się na linii kropkowanej, upewnij się, że otrzymasz porównanie cen. Różni dostawcy mogą mieć różne ceny. Nawet jeśli dostawca oferuje Ci świetną ofertę, nie będziesz miał pojęcia, czy jest to dobra cena, czy nie. Niestety, wiele osób po prostu idzie z dostawcą najbliższym ich domu. Podczas gdy wygoda jest jednym czynnikiem do rozważenia, cena jest inna. Faktem jest, że wiele osób, zwłaszcza tych mieszkających w miastach, nie wie, gdzie mogą znaleźć najbliższego dostawcę oleju opałowego. Wynajmowanie nieruchomości, która wykorzystuje olej opałowy, jest trochę jak wybieranie się w rejs. Nie wiesz, co dostaniesz, dopóki nie dotrzesz na miejsce. Porównując ceny, możesz mieć pewność, że dostaniesz najlepszą ofertę.