• Kaskadowy pomiar prędkości

  Dzisiaj, 7 stycznia br. w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzają działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Działania mają na celu zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, dlatego funkcjonariusze reagują, poza wykroczeniami w postaci przekroczenia prędkości, również na inne naruszenia przepisów ruchu drogowego.

 • Odnaleziono rower marki Amsterdam City Bike

  18 grudnia 2019 r. na Pl. Kościuszki w Tomaszowie Maz. odnaleziono rower miejski marki Amsterdam City Bike. Jednoślad znajduje się aktualnie w policyjnym depozycie. Właściciela prosimy o kontakt z prowadzącym sprawę mł. asp. Grzegorzem Kołodziejskim pod nr tel. (44) 726 10 29 kom. 516 432 920.

 • Kolizja z udziałem nietrzeźwego kierującego

  6 stycznia 2020 roku o godzinie 15:20 dyżurny tomaszowskiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ul. Zgorzelickiej, w rejonie skrzyżowania z ulicą Górną. Z relacji zgłaszającego, który był także świadkiem zdarzenia wynikało, że nietrzeźwy kierujący samochodem marki merecedes uderzył w dwa zaparkowane przy drodze pojazdy.

 • Tomaszowscy funkcjonariusze uratowali życie 20-miesięcznego chłopca.

  Do zdarzenia doszło 3 stycznia 2020 roku około godziny 11:10. st. sierz. Olga Ceglarek i sierż. szt. Wiktor Sulgostowski pełniący służbę patrolową na ternie miasta, zauważyli w okolicy sklepu spożywczego kobietę i mężczyznę z małym dzieckiem. Maluch miał głowę skierowaną w kierunku ziemi a jego rodzice usiłowali pomóc mu odzyskać oddech.

 • Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej zaprasza dzieci w wieku od 7 do 12 lat do udziału w zimowych warsztatach pod nazwą: "W krainie bibliotecznych rozmaitości".

  Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej zaprasza dzieci w wieku od 7 do 12 lat do udziału w zimowych warsztatach pod nazwą: "W krainie bibliotecznych rozmaitości".

  W piątek 20 grudnia w 25. Brygadzie Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Maz. odbyła się wigilia tomaszowskich służb mundurowych. Uroczystość rozpoczęła się zgodnie ze staropolskim zwyczajem – dowódca 25 Brygady wraz z Komendantami nakarmili zwierzęta, które odgrywają bardzo ważną rolę w codziennej służbie.

 • Policjanci podsumowali działania Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie.

  W okresie Świąt Bożego Narodzenia, w dniach 24-29 grudnia 2019r, w całym kraju policjanci ruchu drogowego podjęli działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa podróżujących. Również na drogach województwa łódzkiego można było zauważyć większą liczbą funkcjonariuszy oraz radiowozów grupy SPEED. Część osób wracało z wypoczynku bożonarodzeniowego a część wyjeżdżała na pobyt sylwestrowo- noworoczny. Można było zauważyć większą ilości pojazdów na trasach wylotowych z miejscowości wypoczynkowych i miast. Podczas sześciu dni działań (24 - 29 grudnia) w powiecie tomaszowskim odnotowano 11 zdarzeń drogowych, w których jedna osoba doznała obrażeń. Policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących.

 • Fajerwerki a bezpieczeństwo

  Nadchodzi najbardziej oczekiwana noc - Sylwester. Większość z nas chce przeżyć ten czas w niezapomniany i huczny sposób. Warto jednak w czasie przygotowań do powitania Nowego Roku pomyśleć o zasadach bezpiecznego obchodzenia się z fajerwerkami.

 • Jak zbudować najwięcej wieżowców?
  Która zagroda owiec będzie największa?
  Komu uda się zebrać najpiękniejsze kwiaty?

  Jak zbudować najwięcej wieżowców?
  Która zagroda owiec będzie największa?
  Komu uda się zebrać najpiękniejsze kwiaty?

 • Odnaleziono telefon marki Samsung

  Na terenie działania KPP Tomaszów Maz. odnaleziono telefon marki Samsung koloru czarnego, bez karty SIM. Właściciela prosimy o kontakt z prowadzącą sprawę sierż.szt. Sylwią Papiernik pod nr tel. 44 726 10 39 lub 516-432-850.

 • Ogólnopolskie działania policyjne "Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie"

  Przed nami Święta Bożego Narodzenia. Jest to okres wzmożonego ruchu na drogach. Wiele osób wyjeżdża, by spotkać się z rodzinami lub wypocząć. W trosce o bezpieczeństwo podróżujących w dniach 24 - 29 grudnia 2019 roku policjanci ruchu drogowego będą prowadzili działania pod nazwą "Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie". Podstawowym celem tej akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku na drogach wszystkim uczestnikom ruchu.

 • Życzenia świąteczne Komendanta Głównego Policji

  Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk w imieniu własnym i kierownictwa polskiej Policji złożył życzenia wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom Policji.

 • Bożonarodzeniowe życzenia

  W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Maz. insp. Szymon Herman wraz z I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Wojciechem Tatarem składają serdeczne życzenia dla wszystkich mieszkańców powiatu tomaszowskiego.

 • Spotkanie wigilijne służb mundurowych

  20 grudnia 2019 r. w kompleksie koszarowym 25 Brygady Kawalerii Powietrznej już po raz trzeci odbyło się spotkanie opłatkowe wszystkich lokalnych służb mundurowych. W spotkaniu wzięli udział tomaszowscy policjanci na czele z Komendantem insp. Szymonem Hermanem, strażacy z Komendantem st. bryg. Krzysztofem Iskierką, Funkcjonariusze Straży Miejskiej z Komendantem Sławomirem Wieruszewskim i żołnierze z Dowódcą 25 Brygady Kawalerii Powietrznej gen. bryg. Adamem Marczakiem. Razem z mundurowymi świętowali przedstawiciele służb i instytucji z którymi funkcjonariusze i żołnierze współpracują na co dzień.

 • Świąteczna paczka z dopalaczami?

  Tomaszowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, przy współpracy z funkcjonariuszami z KWP w Łodzi, namierzyli i zatrzymali 24-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości środków psychoaktywnych. W jego samochodzie funkcjonariusze zabezpieczyli 137 gramów tzw. dopalaczy.

 • Relacje damsko-męskie we współczesnym świecie

  Jeśli w ciągu ostatnich dziesięciu lat nie byłeś singlem i nie inicjowałeś spotkań z płcią przeciwną, to rzeczywistość współczesnego randkowania może był dla Ciebie sporym zaskoczeniem. Wszechobecna digitalizacja dosięgnęła bowiem nawet sfery romantycznej. Większość ludzi nie rozstaje się ze swoimi smartfonami, które stały się również narzędziem do poznawania innych. 

  W 2019 roku poznawanie ludzi w barach wydaje się już niemal reliktem przeszłości. Królują aplikacje randkowe, a współczesne flirtowanie sprowadza się często do wysłania sobie gifów. Kobiety muszą liczyć się z tym, że w gąszczu wiadomości znajdą od czasu niechciane zdjęcia męskich przyrodzeń... Tak, randkowanie w sieci to wciąż "dziki zachód" i jeśli sam nie miałeś z nim do czynienia, to nie jesteś w stanie wyobrazić sobie, jak to wszystko teraz wygląda.

  Jak nawiązywać relacje we współczesnym świecie?

  W wirtualnej rzeczywistości o wiele ciężej jest nawiązać znaczącą relację z drugą osobą. Dlaczego? Główny powód wynika z faktu, że mamy zbyt dużo opcji! Możemy przesuwać palcem i wybierać spośród setek lub nawet tysięcy profili, a to powoduje u nas pewnego rodzaju paraliż. Przed powstaniem aplikacji randkowych tego typu problemy po prostu nie istniały. Nie każdy jest też na tyle otwarty, by pisać i poznawać wiele osób w nadziei na znalezienie tej odpowiedniej.

  Warto pamiętać, że w aplikacjach randkowych najbardziej liczy się fizyczna atrakcyjność, którą pokazujemy przy pomocy dobrze dobranych zdjęć. Taki system działa bardziej na korzyść kobiet, które zazwyczaj mogą liczyć na spore zainteresowanie. Nie zawsze jest to oczywiście miłe zainteresowanie. Chyba każda kobieta, która próbowała nawiązywać relacje w ten sposób, spotkała się z niezbyt przyjemnymi zaczepkami lub nawet ze zwykłym nękaniem.

  Aplikacje randkowe to dziś nie tylko Tinder. Powstało wiele podobnych - dopasowanych do różnych osobowości i potrzeb użytkowników. Jest na przykład Bumble, czyli aplikacja, w której to kobiety robią "pierwszy krok".

  A co ze spotykaniem ludzi w "prawdziwym świecie"? Cóż, nie jest to już popularna metoda nawiązywania relacji damsko-męskich. Współczesna kultura randkowania wygląda po prostu inaczej, a większość ludzi nie wyobraża sobie życia bez smartfonów. Widzimy to w autobusach, pociągach, na ławkach, a nawet podczas spotkań ze znajomymi lub rodzinnych obiadów. Świata nie zmienimy, więc musimy się do niego dostosować.

  Podchodź do tego mądrze!

  Nie warto zamykać się na świat. Nawet jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z aplikacji randkowych, to wypróbowanie ich nie będzie Cie wiele kosztowało. Pamiętaj, żeby podczas szukania drugiej osoby przede wszystkim dobrze się bawić. Ważne jest też zachowywanie pewności siebie (tak, nawet w wirtualnym świecie jest to niezwykle istotne).

  Jeżeli ten sposób na poznawanie ludzi przestanie sprawiać Ci przyjemność, to powinieneś zrobić sobie przerwę. Podchodź mądrze do aplikacji randkowych i pamiętaj, że mają one być dla Ciebie ułatwieniem, a nie utrudnieniem. Ciesz się wygodą, jaką zapewniają i bądź gotowy, aby w każdej chwili móc zrobić "krok w tył".

  Informacje dodatkowe

  Wejdź na stronę https://www.uwodzenie.org/ i zobacz więcej informacji o skutecznym uwodzeniu

 • Zatrzymani za kradzież rozbójniczą

  Tomaszowscy policjanci zatrzymali 27-letniego mężczyznę i 19-letnia kobietę podejrzanych o kradzież i atak na pracownicę supermarketu. Postawiono im zarzuty kradzieży rozbójniczej. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

 • Bezpieczne zakupy przedświąteczne

  Rozpoczyna się okres przedświątecznej gorączki zakupów w galeriach handlowych, sklepach i na jarmarkach świątecznych. Zaaferowani przygotowaniami do świąt często zapominamy o bezpieczeństwie. Aby czas poszukiwania wymarzonych prezentów minął spokojnie i bezpiecznie warto skorzystać z kilku praktycznych porad przygotowanych przez policjantów Wydziału Profilaktyki Społecznej Biura Prewencji Komendy Głównej Policji.

 • Bezpieczny okres Świąteczno-Noworoczny

  Zbliżający się okres Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, to czas wzmożonego ruchu na drogach. Wiele osób wyjedzie, by spotkać się z rodzinami lub wypocząć. W trosce o bezpieczeństwo podróżujących policjanci ruchu drogowego podejmą wzmożone działania. Na drogach województwa łódzkiego należy liczyć się z większą liczbą funkcjonariuszy oraz obecnością radiowozów grupy SPEED.