24 września 2022 roku około godziny 20:20 oficer dyżurny tomaszowskiej komendy został powiadomiony o o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Studzianki w Gminie Czerniewice. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że kierujący fordem uderzył w drzewo.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, że samochodem podróżował jego właściciel-
23-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego, dwóch mężczyzn w wieku 31 lat oraz 21-letnia kobieta. Przeprowadzone na stan trzeźwości badania wykazały, że wszyscy trzej mężczyźni są pod wpływem alkoholu. Żaden z nich nie przyznawał się do kierowania pojazdem, w związku z czym wszyscy zostali zatrzymani. 21-latka z poważnymi obrażeniami ciała została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Szpitala w Łodzi. W wyniku podjętych czynności ustalono, że samochodem kierował jego właściciel. W momencie zatrzymania miał prawie promil alkoholu we krwi. Mężczyzna był znany Policji gdyż już wcześniej zatrzymany za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Sąd Rejonowy w Tomaszowie Maz. na wniosek Prokuratury Rejonowej w Tomaszowie Maz. zastosował wobec 23-latka tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Za spowodowanie wypadku drogowego pod wpływem alkoholu grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Pomimo wielu apeli policji i tragicznych zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców, wciąż pojawiają się nieodpowiedzialne osoby wsiadające za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Reagujmy widząc, że za kierownicę wsiada taka osoba, nie pozostawajmy obojętni również wtedy gdy na jezdni zatacza się pieszy lub rowerzysta - poinformujmy o tym policję. Może to zapobiec wielu tragediom.

asp.szt. Aleksandra Cieślak


 

  • Logo ruchu drogowego